Примусова вентиляція в каркасному будинку

10 жовтня, 11:07

Якщо тільки добре розбиратися в цій справі, то можна зробити вентиляцію каркасного будинку своїми руками. В іншому випадку для цього необхідно залучати досвідчених фахівців. Справа це сьогодні не просте і можна, що називається, наламати дров, а потім постійно ламати голову: чому в будинку відчувається деякий дискомфорт, хоча всі профілактичні роботи проводяться вчасно і виявлені неполадки швидко усуваються. В даний час рівень технічної оснащеності та принципи, закладені в основу функціонування вентиляції в каркасному будинку, не так прості. І якщо в її роботі відбувається збій, то відразу визначити причину буває важко. За якими ознаками можна дізнатися, що з вентиляцією не все в порядку?

Примусова вентиляція в каркасному будинку

По-перше, люди на 75% складається з води. За ніч дві людини в спальні можуть випарувати до 0,5 літрів води. Якщо кімната має площу 18-20 м2, то при вологості повітря перед сном 25-30%, до ранку вона в відсутність вентиляції складе 100%, що дуже шкідливо для здоров’я, а також речей і матеріалів.

За цей же час в спальні зросте вміст вуглекислого газу на 3%, а обсяг кисню зменшиться на ті ж 3%, що теж небезпечно. Це призводить до не висипання, головних болів і нездужань. При наявності хорошої вентиляції нічого такого спостерігатися не буде.

По-друге, будинки тепер будують з матеріалів, теплопровідність яких досить низька. Віконні та дверні прорізи намагаються робити герметичними. І все це заради збереження тепла і економії палива на обігрів будинку. Для цих же цілей надійно утеплюється перекриття і підлогу. Але в гонитві за збереженням тепла, перекриваються всі канали надходження в приміщення свіжого повітря, тобто вентиляція повітря повністю відсутня!

Сучасний каркасний будинок являє собою щільно закупорений термос. З нього не виходить тепло, але і не втікає свіже повітря. А це означає, що ніякі витяжні вентиляційні системи працювати не зможуть. Звідси: духота, вогкість, нездужання і т. д.

Як люди виходять з положення? Дуже просто, але марнотратно: вони обігрівають приміщення і відкривають кватирку. В результаті свіже повітря входить, а тепло виходить. Перевитрата палива може досягати 50%. З-за протягів часті простудні захворювання. Як же створити в будинку здоровий мікроклімат і зберегти тепло?

Cхожі статті
Будівлі
Утеплення стін в дерев’яному будинку
10 жовтня, 11:10
Утеплення стін в дерев’яному будинку
Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки
10 жовтня, 11:04
Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки
Класифікація видів пластикових вікон
10 жовтня, 11:02
Класифікація видів пластикових вікон
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
10 жовтня, 11:00
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
ПОДАРУНОК

Дізнайся ПЕРШИМ про ЗНИЖКИ, АКЦІЇ, НОВИНИ!!!